Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Chibiusa savaşçılarla birlikte günümüzde yaşamaktadır. O sırada bir Pegasus adındaki bir unicorn ile tanışır. Bu kanatlı at Chibi-Usa'nın hayallerinde yaşamakta ve onunla bu şekilde iletişim kurmaktadır. Pegasus ayrıca savaşçılara da Chibi-Usa çağırdığı zaman destek verir ve onların güçlerini geliştirir. Savaşçılar yeni güçlerini Ölü Ay Sirki (Dead Moon Circus) adlı topluluğa karşı kullanacaktır. Bu topluluk insanların güzel düşlerine bakmaktadır. Amaçları Pegasus'un saklandığı düşler aynasını bulmaktır. Pegasus, altın kristali taşımaktadır. Bu kristal, Ölü Ay Sirkinin lideri Kraliçe Nehelenia'yı sıkıştığı aynadan kurtaracaktır.

Kraliçe Nehelenia, sahip olduğu krallığı kibiri yüzünden kaybetti. Güzelliğini kaybedeceğinden korktuğu ve her zaman genç kalmak istediği için düşlerden beslendi. Güzelliğini korumak için Helios (Pegasus'un insan formu) adında bir rahipte bulunan altın kristali arıyor. Kristal, Kraliçe Serenity tarafından bir aynaya mühürlendi. Bunun üzerine Nehelenia, Ölü Ay Sirkini kurdu ve başına Zirconia'yı getirdi.

39 bölümden oluşan sezon 4 Mart 1995 - 2 Mart 1996 arasında TV Asahi'de yayınlandı.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu