Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Savaşçıların yeni bir düşmanı ortaya çıkar: Ölüm Avcıları. Bu kötülük için savaşan organizasyon, Daimon adı verilen yaratıkları kullanarak insanların kalp kristallerini çalmayı amaçlamaktadır. Amaçları tılsım içeren kalp kristallerini bulmaktır. Savaşçılara bu sezonda Haruka Tenoh ve Michiru Kaioh katılır. Savaşçı kimlikleri Uranüs Savaşçısı (Sailor Uranus ve Neptün Savaşçısı (Sailor Neptune)'dür. Bu iki savaşçı da kristallerin peşindedir. Ancak amaçları farklıdır. Bu nedenle diğer savaşçılarla çatışma yaşamaktadır. Ayrıca Sailor Pluto günümüze Setsuna Meioh adıyla dönmüştür. Chibi-Usa'da bu sezonda savaşçı kimliği Küçük Ay Savaşçısı (Sailor Chibi Moon) olarak Usagi ve arkadaşlarının yanında savaşmaktadır.

Ölüm Avcıları, tılsımlı kalp kristallerinin Haruka ve Michiru'da olduğunu keşfeder. Onları öldürür. Ancak Setsuna, tılsıma sahip üçüncü kişi olarak onları tekrar hayata döndürür ve Kutsal Kase (Holy Grail)'yi meydana getirir. Bu Usagi'nin ikinci ve daha güçlü savaşçı formunu almasını sağlayacaktır. O artık Süper Ay Savaşçısı (Super Sailor Moon)'dur.

Ölüm Avcıları bu olaydan sonra yeni bir amaç kazanır. Artık kalp kristallerini toplu bir şekilde toplayarak bunu Mistress 9 adındaki efendilerini canlandırmak için kullanacaktır. Bu sırada Chibi-Usa'nın Hotaru adında yeni bir arkadaşı olur. Çoğunlukla hasta olan Hotaru'nun babası Dr. Tomoe Ölüm Avcılarının lideridir ve Chibi-Usa bunun farkında değildir. Hotaru aynı zamanda Satürn Savaşçısı (Sailor Saturn) gezegeni yıkacak ya da yeniden doğuracak bir güce sahiptir. Haruka, Michiru ve Setsuna onun bu gücünden korkmakta, gezegenin yıkımını engellemek için onu öldürmeyi düşünmektedir.

Toplam 38 bölümden oluşan bu sezon 19 Mart 1994 ile 25 Şubat 1995 tarihleri arasında TV Asahi'de yayınlanmıştır.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu