Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Son savaştan bir süre sonra Ail ve Ann adında iki uzaylı yanlarında getirdikleri Cehennem Ağacını beslemek için insanların enerjilerinden faydalanmaya başlar. Ail ve Ann, Cardian adındaki kartları kullanarak çeşitli yaratıklar ortaya çıkarır. Bu yaratıklar yoluyla insanların enerjisini çalarlar. Bu duruma engel olmak için Luna ve Artemis, savaşçıların hatırlayamadıkları anılarını geri getirir. Sonunda Ail ve Ann mağlup edilir ve hatalarını fark eder. Makai Ağacı ile birlikte dünyayı terk ederler.

Geçmişini hatırlayan Mamoru, Usagi ile romantik ilişkisine tekrar başlar. Yaşanan bu olaylardan sonra Chibi-Usa adında kısa boylu ve pembe saçlı bir kız gökyüzünden yere iner. Chibi-Usa, gelecekten gelmektedir. Amacı Gümüş Kristali bulmak ve ebeveynlerini kurtarmaktır. Onu Karanlık Ay Klanı (Black Moon Clan) takip etmektedir. Amacı onu öldürmektir. Savaşçılar ve Gizemli Şövalye geleceğe yolculuk yaparlar. Bu yolculukta Chibi-Usa'nın Usagi ile Mamoru'nun gelecekteki kızları olduğunu öğrenirler. Usagi, Kristal Tokyo'yu Neo-Queen Serenity adıyla yönetmektedir. Ayrıca görevi uzay-zaman geçidini korumak olan Plüton Savaşçısı ile tanışırlar. Savaşçılar Kara Ay Klanını dünya üzerinden temizlemek için savaşmalıdır.

Sezon ilk olarak 6 Mart 1993 ile 12 Mart 1994 arasında TV Asahi'de yayınlanmıştır. Sezonun adında geçen "R" harfi Romantizm, Dönüş (Return) ve Gül (Rose) anlamlarında kullanılmıştır. Toplam 43 bölümdür.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu