Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Klasik Sailor Moon animesi bir kez daha Blu-ray'de yeniden yayınlanacak.

Animenin 30. yıldönümü için, VIZ klasik 1992 Sailor Moon animesinin ilk sezonunu Blu-ray'de yeniden yayınlayacağını duyurdu.

VIZ Media, klasik Sailor Moon TV animesinin orijinal sezonunu Blu-ray formatında yeniden yayınlayacağını duyurdu. Yeni set, 6 Blu-day diskine yayılmış son derece etkili büyülü kız animesinin ilk 46 bölümünü içerecek. Gösteri 1080p'de orijinal 4:3 en boy oranında sunulacak ve hem orijinal Japonca ses parçası hem de İngilizce dublajı ile sunulacak. VIZ ayrıca 14 Haziran'da piyasaya sürülecek olan ve 59,99 USD'lik MSRP taşıyan yeni yeniden sürümü tanıtan kısa bir fragman yayınladı.

Fragman için tıklayınız.

Dizi, Tokyo'daki sorumsuz bir ortaokul öğrencisi olan Usagi Tsukino'nun bir gün Dünya'yı eski bir tehditten korumakla görevli büyülü bir kahraman olan Sailor Moon'a dönüşebileceğini keşfeden hikayesini anlatıyor. Usagi bu görevde yalnız değildir, yakında her biri güneş sistemindeki gezegenlerden birinin temalı büyülü askerlere dönüşebilen bir grup kız olan Sailor Scouts'un diğer üyeleriyle tanışır. Büyüleyici ama gizemli Tuxedo Mask ile birlikte Sailor Scouts, ay ışığında kötülükle savaşır ve insanlığı Kraliçe Beryl ve Karanlık Krallık'ın planlarından korur.

Sailor Moon, manga sanatçısı Naoko Takeuchi tarafından yaratıldı ve ilk kez 1991'de yayınlandı. Orjinal anime uyarlaması 1992'de piyasaya sürüldü ve büyük bir kesim tarafından her türden en etkili anime serilerinden biri olarak kabul ediliyor. Fushigi Yugi ve Boys Over Flowers gibi 90'ların anime hitleriyle birlikte, genellikle modern shojo türünün temel eserlerinden biri olarak kabul edilir. Gösteri, Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanan ilk shojo animelerinden biriydi ve Dragon Ball Z ve Mobile Suit Gundam Wing gibi şovların yanı sıra, anime'nin 1990'ların sonlarında ve 2000'lerin başlarında Japonya dışında ana akım popülaritesini oluşturmaya yardımcı olmasıyla tanındı.

Anime'nin orijinal sürümünün 30. yıldönümünü kutlamak için, Japonya'da serinin tüm tarihinden üretim malzemeleri, nadir sanat eserleri ve diğer hatıraların yer alacağı yeni bir sanat sergisi olan Sailor Moon Müzesi de dahil olmak üzere bir dizi etkinlik duyuruldu. UNIQLO'dan yeni bir giyim koleksiyonunun yanı sıra anime serisi ve Sanrio arasındaki işbirliği de dahil olmak üzere yıl boyunca yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sailor Moon Crystal animesinin finali olacak iki filmlik bir seri olan Sailor Moon Cosmos da 2023 yılında vizyona girecek.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu