Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Ay Savaşçısı (Sailor Moon)

Sailor Moon


Toei Animation tarafından manga serisine dayanılarak yapılmıştır. Diğer bir adı Ay Savaşçısı ya da Pretty Soldier Sailor Moon'dur. İlk sezonu Junichi Sato yönetmiştir. İkinci sezondan beşinci sezona kadar Kunihiko Ikuhara, beşinci ve son sezonu ise Takuya Igarashi yönetir. Seri ilk olarak TV Asahi'de 7 Mart 1992'de yayınlanır. Toplam 200 bölümden oluşur. 8 Şubat 1997'de final bölümü yayınlanır. İngilizce çevirileri de dahil birçok ülkede Sailor Moon adıyla bilinir.

Sailor Moon Crystal


6 Temmuz 2012'de Kodansha ve Toei Animation, Sailor Moon'un yeni anime uyarlamasını çıkaracaklarını duyururlar. Adı Pretty Guardian Sailor Moon Crystal olarak belirlenir. İlk olarak 5 Temmu 2014'te yayınlanır. Bu tarihten itibaren her ay ilk ve son Cumartesi günleri yeni bölüm yayınlanır.

Yeni oyuncular ve Kotono Mitsuishi, Sailor Moon rolünü yeniden canlandırır. İlk iki sezon, mangaya karşılık gelen yaylarını (Dark Kingdom ve Black Moon) kapsayacak şekilde birlikte yayınlandı. Mangadaki Infinity bölümüne dayanan üçüncü sezon (Death Busters) 4 Nisan 2016'da Japon televizyonunda ilk gösterimini yaptı. Dördüncü sezon (manganın Dream sezonuna dayanan Dead Moon) Pretty Guardian Sailor Moon Eternal altında 2 Bölümlü bir tiyatro anime filmi projesi olarak devam etti. Bölüm 1 aslında 11 Eylül 2020'de piyasaya sürülecekti. Ancak sonra 8 Ocak 2021'e ertelendi. İkinci bölümü 11 Şubat 2021'de yayınlanacak. Birinci ve ikinci sezonu Munehisa Sakai, üçüncü sezonu ve iki filmi Chiaki Kon yönetti.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu