Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
14 yaşındaki fazla göze çarpan bir başarıya sahip olmayan denizci kıyafetli Usagi Tsukino, sihirli bir şekilde konuşan Luna adındaki kediyle tanışır. Luna, Usagi'ye sihirli bir şekilde süper kahramana dönüşmesi için bir broş verir. Dönüştüğü zaman adı Ay Savaşçısı'dır. Görevi ise Ay Prensesini bulmak ve kötülüklerle savaşmaktır. Usagi başlangıçta pek istekli değildir ancak sonra kaderine razı olacaktır. Ayrıca savaşacağı düşmanları da tanımamaktadır. Yakında yeni arkadaşlarla tanışacak ve sorumluluğunun önemini fark edecektir.

Karanlık Krallık (The Dark Kingdom), Kraliçe Beryl tarafından yönetilen bir organizasyondur. Youma adı verilen çeşitli yaratıkları kullanarak insanlardan Kraliçe Metalia için enerji toplarlar. Diğer bir görevleri Gümüş Kristal (「幻の銀水晶」, Maboroshi no Ginzuishō)'e sahip olmaktır. Anlatılana göre kristal muazzam bir güce sahiptir. Usagi, Karanlık Krallığa karşı savaşmaktadır. Zamanla başka savaşçılar ekibe katılır. İlk sezonda 4 yeni denizci savaşçı Usagi ile birlikte kötülüklere karşı savaşacaktır: Zekası ile ön plana çıkan başarılı Ami Mizuno (Merkür Savaşçısı, Sailor Mercury), çabuk sinirlenen bir yapısı olan ve büyükbabası ile tapınakta yaşayan Rei Hino (Mars Savaşçısı, Sailor Mars), erkek gibi bir karakteri olan güçlü ve romantik Makoto Kino (Jüpiter Savaşçısı, Sailor Jupiter) ve idol olmaya hevesli Minako Aino (Venüs Savaşçısı, Sailor Venus). Minako ekibe onlarla aynı amaca sahip Artemis adındaki bir kedi ile birlikte katılır. Artemis, savaşlarında Luna'ya yardım eder. Savaşçılar sıklıkla gizemli ve smokinli bir şövalye tarafından desteklenir. Gizemli şövalyenin gerçekteki adı Mamoru Chiba'dır. Mamoru, bir lise öğrencisidir. Usagi, zamanla Mamoru'ya aşk beslemeye başlar.

Ay Savaşçısının ilk sezonu Sailor Moon, anime serisi olarak Toei Animation tarafından 7 Mart 1992 ile 27 Şubat 1993 tarihleri arasında yayınlanmıştır. İlk yayınlayan kanal TV Asahi olmuştur. Herbiri 20 dakika süren toplam 46 bölümdür.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu