Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Minako Aino, beyaz bir kedi formunda dünyaya gönderilen Artemis'in bir dönüşüm kalemi vermesiyle Sailor V olarak ilk uyanan savaşçıdır. Sailor V daha sonra Venüs Savaşçısı olarak animeye dahil olur ve aşkın savaşçısı ile Ay Savaşçısı'nın dört gardiyanı tamamlanır. Asıl Sailor Moon'dan sonraki ikinci lider gibi davranır. Ünlü bir şarkıcı ve bir idol olmak isteyen Minako, bulduğu her fırsatta bunu gösterir. Sarı ve turuncu renklerini çok sever. Adının anlamı aşkın küçük güzel çocuğudur. Beden eğitimi dışında hiçbir dersi sevmez. Gezegeni Venüs'tür. Minako, diğerlerinden daha açık bir kişiliğe sahiptir. Genelde savaşçıların içinde en iyimser ve en pozitif savaşçıdır. İlk defa sevgi ve adalet için savaşmaya başladığında, İngiltere'de V Savaşçısı olarak tanınıyordu. Her zaman mutludur ve nadiren kızar ve arkadaşlarıyla kavga eder, ama kızdığında korkunç olur. Usagi ve Minako birbirlerine çok benzerler. Tek sarışın karakterler bu ikisidir. İkisinin de birer kedisi vardır. İkisi de tembeldir, sınavlardan kötü notlar alırlar, her yere geç kalırlar ve sabahları zor uyanırlar. Voleybolda iyidir, şarkı söylemeyi sever. Eğlenceli ve motive edici yapıya sahiptir. Erkeklerin peşinden koşar. İdol, pop yıldızı olmak ister.

İsmi: Aino Minako (Japonya), Mina (Amerika)

Adının Anlamı: Aşkın Küçük Güzel Çocuğu

Japonca: 愛野 美奈子

Kimlikleri: Mina, Sailor V, Sailor Venüs, Süper Sailor Venüs, Prenses Venüs

Takma Adı: Mina-chan (herkes)

Ailesi: Anne ve Babası var. Kardeşi yok.

Yaşadığı yer: Juuban, Tokyo-Japonya

Okullar: Ortaokul: Shibakouen ve Juaaban ,Lise: Juuban Lisesi

Yaşı: 14 (başlanğıç), 16 (bitiş)

Doğumgünü: 22 Ekim

Burcu: Terazi

Hobileri: Oyunculuk, boşa zaman harcamak, ünlülerin peşlerinden koşmak, alışveriş

İlk Ortaya Çıkışı: Bölüm 33 (Japon Ver.anime)

Seslendirme Sanatçısı: Fukami Rica

Dönüşümleri: Manga- Venus Power! Make Up! , Venus Star Power! Make Up! , Venus Planet Power! Make Up! , Venus Crystal Power! Make Up!. Anime- Venus Power, Make Up , Venus Star Power, Make Up , Venus Crystal Power, Make Up


Güçleri / Saldırıları

Venus Star Power, make up! / Venus Star Power!: Minako bunu Sailor Venus'e dönüşmek için söyler. Sailor Moon R sezonunda 65. bölümde kullandı.

Crescent Beam / Venus Crescent Beam Smash: Sailor Venus'ün saldırısıdır. Sailor Venus sağ elinin işaret parmağını havaya kaldırır ve çift hilal ortaya çıkar. Sonra parmağını düşmana doğru uzatır ve güçlü bir ışın fırlatır.

Crescent Beam Shower / Venus Meteor Shower: Bu Sailor Venus'ün güçlendirilmiş saldırısıdır. İlk defa Sailor Moon R sezonunda 52. bölümde kullandı. Bu saldırı Crescent Beam gibidir ama bunda ışın bir çok parçaya bölünür ve sonra birleşerek daha büyük bir ışın haline gelip düşmanı yok eder.

Venus Love Me Chain / Venus Love Chain Encircle: Sailor Venus'ün saldırısıdır. İlk defa Sailor Moon R sezonunda 65. bölümde kullandı. Sailor Venus'ün çevresinde bir zincir halinde altın kalpler uçuşmaya başlar ve sonra Sailor Venus elini sallayıp zinciri düşmana doğru fırlatır.

Venus Love and Beauty Shock: Bu Super Sailor Venus'ün saldırısıdır. Düşmana karşı ölümcül bir öpücük gönderir. En güzel ama en ölümcül saldırısıdır.


Tılsımlı Eşyaları

Dönüşüm Çubuğu (Henshin Stick)

Yıldız Dönüşüm Çubuğu (Star Henshin Stick),

Sailor Venus Dönüşüm Kalemleri

Zincir Kırbacı (Chain-Whip thingy)

Venus Sev Beni Zinciri

İletişim Saati (Communicator Watch)

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu