Ay Savaşçısı (Sailor Moon)
Usagi'den yaşça büyük bir öğrenci olan Mamoru Chiba çocuk yaşta trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiştir ve geçmişini hatırlayamamaktadır. Seriler boyunca önceden bilgilendirici rüyalar görür. Kim olduğunu bulma çabası içerisinde rüyalarının yardımıyla Usagi'yi yani Prenses Serenity'yi bulur. Kendisinin çok uzun zaman önce Dünya Prensi Endymion olduğunu ve Ay Prensesi Serenity ile büyük bir aşk yaşadıklarını hatırlar. Usagi ile tekrar aşk yaşar. Savaşçılar ile beraber savaşır. Usagi’nin başı ne zaman belaya girse Mamoru onu kurtarmak için daima gelir. İşareti atılan tek bir kırmızı güldür. Şık smokini, şapkası ve maskesiyle bütün kız savaşçıları etkilemektedir ama o gönlünü Ay Savaşçısına vermiştir.Serinin ilerleyen bölümlerinde Usagi ile sevgili olmuş ve birbirlerini büyük bir aşkla sevmeye devam etmişerdir. Mamoru çok karışık bir kişiliğe sahiptir. Birçok lakabı ve kimliği vardır. İlk başlarda kendini beğenmiş, gıcık biri gibi görünmektedir ama hikaye ilerledikçe o halinden eser kalmamıştır. Usagi’nin kıskançlıkları ve kızmalarına karşı hep sessiz kalmıştır. Mamoru üniversite öğrencisidir. Bazı bölümlerde Mamoru’nun geçici işlerde çalıştığı gösterilmektedir. Mamoru zeki, çalışkan, olgun, sakin, kızlar tarafından beğenilen biridir.

İsmi: Chiba Mamoru (Japonya), Darien (Amerika)

Adının Anlamı: Dünyanın Koruyucusu

Japonca: 地場衛

Dış görünüşü: Uzun boylu, beyaz tenli, siyah saçlı ve mavi gözlüdür.

Kimlikleri: Chiba Mamoru, Tuxedo Kamen (Smokinli Şövalye), Prens Endymion, Tsukikage no Knight (Ayışığı Şövalyesi), Kral Endymion

Takma Adı: Mamo-chan (daha çok Usagi)

Ailesi: Yok (Çok küçük yaşta kaybetmiş)

Yaşadığı Yer: Juuban, Tokyo-Japonya, bir apartman dairesi

Okullar: Kolej: KO Üniversitesi

Yaşı: Başlangıç: 20-21, Bitiş: 22-23 (Anime)

Doğum Günü: 3 Ağustos

Burcu: Aslan

Hobileri: Kitap Okumak

İlk Ortaya Çıkışı: Bölüm 1

Seslendirme Sanatçısı: Furuya Tohru

Dönüşümleri: Tuxedo, Make Up (B.37)


Saldırıları/Güçleri

Gül Fırlatma

Gizemli Şövalyenin Gülü

Asa (Cane Extension)

Gizemli Şövalyenin Sopası

Tuxedo Action! (SMS movie)

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu